Valmis mängima?

Mängi sudokut!

Sudoku raskusastmed selgitatud

5 min lugemist

Sudoku raskus on raskeim tehnika, mida lahendamiseks vajad, mitte see, mitu numbrit on ruudustikku trükitud. Mõistatus, mis küsib ainult singles'eid, on lihtne ükskõik kui vähe etteantud numbreid sellel on. Mõistatus, mis sunnib ühe seotud kandidaatide ahela, on raske ükskõik kui palju etteantud numbreid sellel on. See juhend on algajatele ja kesktaseme mängijatele, kes tahavad teada, mida sildid tähendavad ja millist taset valida.

Kuus taset korraga

sudoku69-l on kuus taset: Lihtne, Keskmine, Raske, Ekspert, Meister ja Legendaarne. Igaühel on Sudoku Explainer skaalal (ER) hinnanguvahemik, mida selgitatakse allpool.

TaseER vahemikVajalikud tehnikadMis tunne see on
Lihtne1.0 kuni 1.9Põhitehnikad: singlesÜhtlane skaneerimine. Midagi sobib alati.
Keskmine2.0 kuni 2.9Põhitehnikad: paarid, pointing pairs, ruudu ja joone kõrvaldamineSingles'id saavad otsa, seega hakkad kandidaate kirjutama.
Raske3.0 kuni 4.9Keerukamad tehnikad: fish'id, wing'id, puuriaritmeetikaPead leidma mustri mitme üksuse üle.
Ekspert5.0 kuni 6.9Kavalad tehnikad: ahelad ja värviminePikad järeldused. Märkmed on hädavajalikud.
Meister7.0 kuni 9.9Äärmuslikud tehnikad: rühmitatud seosed, finned fish'id, lukustatud hulgadSügavad ahelad, sageli mitu järjest.
Legendaarne10.0 ja rohkemÄärmuslikud tehnikad ja viimane võimalusLoogikal saavad tavalised tööriistad otsa ning ilmuvad võrgud ja oletamine-kontrollimine.

Tehnikatasemete nimed tulevad redelilt meie lahendamistehnikate juhendis. Iga tase on tehnikate perekond: põhitehnikad tähendab kandidaatide lugemist ühe üksuse sees, keerukamad tähendab mustreid üle üksuste (ja puuriaritmeetikat killer-sudokus), kavalad tähendab seotud kandidaatide ahelaid, äärmuslikud tähendab rühmitatud seoseid, lukustatud hulki ja võrke ning viimane võimalus tähendab oletamist ja kontrollimist.

Kuidas sudoku raskust hinnatakse?

Hindame mõistatusi Sudoku Explaineriga, lahendajaga, mille kirjutas Nicolas Juillerat. Selle ER skaala on tuntuim viis panna number sellele, kui raske sudoku on, ja me kasutame selle oma TypeScripti porti.

Lihtsate sõnadega:

  1. Igal lahendamissammul on skoor. Lihtne single saab madala, pikk ahel kõrge.
  2. Lahendaja mängib alati kõige lihtsama saadaoleva sammu, seejärel järgmise kõige lihtsama, kuni ruudustik on lahendatud.
  3. Mõistatuse hinnang on raskeima tehtud sammu skoor.

Seega seab üks raske käik kogu hinnangu. Ruudustik, mis langeb singles'ite ja paaridega, välja arvatud üks X-Wing, hinnatakse X-Wing'i mõistatuseks ja see jõuab tasemele Raske. Mõistatust, mida hindaja loogikaga üldse lahendada ei suuda, ei avaldata siin kunagi.

Vahemikud on fikseeritud ja ei muutu mõistatuse suuruse ega tüübiga. Lihtne on 1.0 kuni 1.9, Keskmine 2.0 kuni 2.9, Raske 3.0 kuni 4.9, Ekspert 5.0 kuni 6.9, Meister 7.0 kuni 9.9 ja Legendaarne 10.0 ja rohkem. Iga meie kataloogi mõistatus asub täpselt ühes vahemikus.

Mis teeb sudoku raskeks?

Kolm asja, tähtsuse järjekorras:

  • Raskeim nõutav tehnika. See on ER hinnang ise. Üleminek singles'idelt fish-mustrile on suurem hüpe kui järjekordse tosina tühja lahtri lisamine.
  • Kui kaua pead seda otsima. Mõned mõistatused pakuvad võtmemustrit lausa silme ees. Teised peidavad selle mitme lihtsama sammu taha, mis pead esmalt lõpetama.
  • Mitu rasket sammu järjest. Üks ahel on mõistatus. Viis ahelat on terve õhtu.

Etteantud numbrite arvu nimekirjas ei ole ja see on järgmine punkt.

Miks etteantud numbrite arv on kehv teejuht

On loomulik arvata, et vähem etteantud numbreid tähendab raskemat mõistatust. Meie enda andmed ütlevad teisiti. Need on etteantud numbrite arvud meie klassikalistel 9x9 mõistatustel:

TaseVähim etteantud numbreidKeskmineEnim etteantud numbreid
Lihtne3034.536
Keskmine2227.840
Raske2227.044
Ekspert2124.729
Meister1924.428
Legendaarne2025.331

Legendaarsetel mõistatustel on keskmiselt rohkem etteantud numbreid (25.3) kui Meister mõistatustel (24.4). Mõnel Raskel mõistatusel on 44 etteantud numbrit, samas kui mõnel Keskmisel on ainult 22. Trend on äärmustes tõeline, sest Lihtsatel mõistatustel on tõesti kõige rohkem etteantud numbreid, aga vahemikud kattuvad tugevalt. Kus etteantud numbrid asuvad, loeb palju rohkem kui see, mitu neid on. Loendamise poole kohta vaata sudoku matemaatikat.

Kuidas Killer ja 16x16 samadele vahemikele vastavad

Kuus taset tähendavad igas režiimis sama, sest ER vahemikud on identsed. Muutub materjal, millega tehnikad töötavad.

  • Klassikaline 9x9. Numbrid 1 kuni 9, read, veerud ja ruudud. Keskmised tasemete kaupa jooksevad 1.26 (Lihtne) kuni 10.26 (Legendaarne).
  • Killer 9x9. Sama ruudustik pluss summadega puurid. Puuriaritmeetika tehnikad, nagu innies ja outies, võtavad mõne mustritöö koha. Ekspert, Meister ja Legendaarne killer-mõistatustel ei ole etteantud numbreid üldse: puurid üksi fikseerivad lahenduse. Keskmised jooksevad 1.40 kuni 10.43.
  • 16x16. Kuusteist sümbolit (1 kuni 9, seejärel A kuni G) 4x4 ruutudes. Samad tehnikad kehtivad suuremal laual, seega võtab tase mängimiseks kauem isegi sama hinnanguga. Keskmised jooksevad 1.20 kuni 10.14.

Raske mõistatus mis tahes režiimis vajab keerukamate tehnikate tehnikat ja mitte rohkem. Legendaarne mõistatus mis tahes režiimis vajab midagi redeli tipu lähedal või sellest kaugemal. Meie kataloogi raskeimad mõistatused on hinnatud 12.8 (Killer), 11.1 (klassikaline) ja 10.4 (16x16); vaata raskeimaid sudokusid, et näha, mis tipus asub.

Kuidas oma taset valida

  • Sudokus uus või naased pärast pausi: alusta tasemest Lihtne. Kui suudad lõpetada kaks või kolm ilma vihjeteta, mine edasi.
  • Singles'idega mugav ja tahad väljakutset: Keskmine. Siin ilmuvad esimest korda paarid ja pointing pairs.
  • Tunned paare ja triple'eid ning tahad oma esimesi nimega mustreid: Raske. Oota X-Wing'i, Y-Wing'i ja Swordfish'i või puuriaritmeetikat killer-sudokus.
  • Naudid pikki ahelaid ja kirjutad kandidaadid alati sisse: Ekspert ja Meister.
  • Tahad loogika piirini viia: Legendaarne.

Rusikareegel on mängida tasemel, kus lõpetad enamiku mõistatusi, aga pead ühe kolmandiku kohta midagi uut õppima. Kui oled iga kord kinni, mine tase alla ja loe tehnikat, mida tase nõuab. Kui miski sind kunagi ei aeglusta, mine üks tase üles. Samm-sammuline lahendamisjuhend näitab tehnikate õppimise järjekorda, et iga tase tunduks saavutatav.